צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
לקבוע פגישה
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

החזון


בריאות הפה הינה חלק בלתי ניפרד מבריאות כללית ואיכות חיים גבוהה במאה העשרים ואחת. בניגוד לעבר, אובדן שיניים איננו נחשב יותר "גזרה משמים" ואנחנו יכולים היום להציל ולשמר שיניים שנחשבו בעבר בלתי ניתנות להצלה. יתרה מזאת, עם התפתחות האימפלנטולוגיה (מדע השתלות השיניים) אנו יכולים עתה להשלים שיניים שאבדו בעזרת שתלים וכתרים הזהים כמעט לחלוטין למראה ותפקוד השן המקורית.

מחלות חלל הפה הראשיות (עששת ומחלות חניכיים) הינן מהנפוצות יותר בגוף האדם (עד 95% מהאוכלוסייה סובלת מהם) והן הגורם העיקרי לאובדן שיניים בבני אדם. הסיבה לשיעור ההיארעות הגבוה של עששת ומחלות חניכיים הינה אוכלוסיית החיידקים הקבועה של חלל הפה שמשופעת בטריליוני חיידקים, החיים ומשגשגים בזכות אספקת מזון בלתי נגמרת... מכיוון שכך, טיפולי שיניים וחניכיים שנועדו לתקן הרס או מחלה פעילה לא ימנעו את התפתחותם המחודשת של המחלות הללו בעתיד. רק גהות פה מעולה, משולבת עם טיפולי מניעה ותחזוקה אורלית המבוצעים תקופתית, הינם הערובה להקטנת הסיכון של חזרת המחלה והתמוטטות השיקום. אי לכך אנו מרימים את הדגל של מניעה ותחזוקה של החניכיים והשיניים (ניקוי אבנית ורובד עם חיזוק גהות הפה והפלרה היכן שנחוצה) כציר המרכזי בפילוסופיה הטיפולית שלנו.

דגשים נוספים באסכולת הטיפול שלנו כוללים את הנקודות הבאות:

  • מניעת תחלואה עדיפה תמיד על טיפול המחלה - אי לכך אנו מעודדים את המתרפאים שלנו לעבור ישיבות תחזוקה תכופות בתקווה להקטין את הצורך בטיפולים פעילים.
  • טיפול במחלה יבוא לעולם לפני שיקום סופי (כולל שתלים, כתרים גשרים ותותבות). אי לכך, תוכנית הטיפול המשקמת תבוא לעולם רק אחרי סיום הטיפול במחלה הפעילה ותתבסס על תגובת הרקמות לטפול הראשוני והפרוגנוזה של המשנן.
  • אנו ניתן תמיד עדיפות להציל שן / שיניים במידה והדבר לא גורם לנזק למשנן הסמוך או לעצם הלסת סביב השן הנ"ל.
  • אין הכרח תמיד לשקם בכדי להחזיר את כל השיניים שאבדו. ניתן במקרים מסוימים לתפקד היטב גם ללא שן אחת או שתיים ללא חשש לפגיעה תפקודית או פגיעה בשיניים הנותרות.
  • בדרך כלל ישנן מספר אלטרנטיבות טיפוליות בכל מקרה נתון. אנו נשתדל להציע את כל החלופות הקיימות תוך הדגשת היתרונות והחסרונות של כל תוכנית. את הבחירה הסופית מבין החלופות הללו נשאיר בידי המתרפא.

 

החזון

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
cincoa.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן