לקבוע פגישה
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

כל מה שכדאי לדעת על השתלת שיניים ביום אחד


חולמים על שיניים בריאות ויפות המאפשרות לכם סוף כל סוף להתחיל לחייך? שוקלים לעבור השתלת שיניים ביום אחד? אם ישנו תחום ברפואת השיניים שהפך לאחרונה לפופולרי מאוד, הרי שזהו תחום השתלים הדנטליים. מה שנחשב עד לא מזמן כהליך מורכב וממושך הפך בשנים האחרונות לדבר שבשגרה שרבים מהמטופלים עוברים אותו. 

במרוצת העשורים האחרונים התפתחו טכניקות שונות להשתלת שיניים, שקבוצות הקצה שבהן היא הגישה השמרנית הרב שלבית מחד ושיטת ה"אינסטנט" החד שלבית של העמסה מיידית, המוכרת גם בשמה המפתה "השתלת שיניים ביום אחד".

ממרפאת השיניים של פרופסור אלי מכטיי מסבירים שהשיטה הקונבנציונלית מבוססת על העיקרון של החדרת שתל העשוי מטיטניום אל הלסת והמתנה למשך תקופה בת 3-6 חודשים, על מנת לאפשר תהליך של חיבור ביולוגי בין השתל ממתכת לבין תאי העצם (אוסאואינטגרציה).

 

השיטה הקונבנציונלית בהשוואה לשיטת ההעמסה המיידית

לכל אורך תקופת התחברותו אל עצם הלסת, השתל אינו פעיל, ולפיכך נדרש פתרון זמני כדוגמת תותבות נשלפות עד לשלב חשיפת השתל ומעבר לשלב הסופי של העמסת הכותרת. יתירה מכך, לעתים קרובות עולה הצורך בהשתלת עצם לשחזור עצם הלסת שנספגה ואו עיבוי הרקמות. 

מדובר בטיפולים הדורשים תקופת המתנה להשלמת הריפוי באופן מלא וקליטת השתל. שיטה זו מיושמת למעלה משלושים שנה ומתאפיינת ב- 95% אחוזי הצלחה ואף יותר. 

השתלת שיניים ביום אחד דומה בשלבי התהליך, אך היא נעשית בו זמנית ומאפשרת למטופל לצאת עוד באותו היום עם שיניים זמניות מודבקות/מוברגות כתחליף לתותבת נשלפת. יחד עם זאת, שיטה זו אינה מותאמת לכל אחד והיא מותנית במספר תנאים הכרחיים, שלא תמיד מובאים לידיעת הציבור בפרסומות. 

 

התנאים ההכרחיים להצלחת שיטת ההשתלה ביום אחד

להשתלת שיניים ביום אחד מחיר לא מופקע. פעולה זו דורשת נפח וצפיפות עצם טובים. המשמעות היא שמטופלים שסובלים מספיגת עצם בעקבות זיהומים, דלקות ואו עקירות שיניים מרובות, כמו גם מטופלים הסובלים מדלילות בצפיפות העצם (אוסטיאופורוזיס) אינם מתאימים להעמסה מיידית. 

כמו כן, להשגת יציבות ראשונית נאותה להעמסת השתלים, נדרש שימוש בשתלים בעלי שטח פנים גדול שמושג על ידי תברוג וחיספוס מיוחד לצורך הגברת העיגון המיידי ולהחשת האיחוי ביולוגי עם העצם המעגנת. אורך השתל עלול להוות מכשול במקרה של מחסור בעצם לגובה בעוד שהחספוס מאפשר הצטברות של חיידקים ומעלה את הסיכון לזיהומים עתידיים. 

מעבר לכך, עישון כבד, סוכרת בלתי מאוזנת, חריקות שיניים וסגר פה לא מאוזן אינם מאפשרים שימוש בשיטת ההעמסה המיידית. ראוי להדגיש שלהשתלה ביום אחד יש יתרונות רבים, ובפרט בהיבט האסתטי, אך היא איננה בהכרח מותאמת לכל אחד.  מעבר לגימיק השיווקי, מסביר פרופ' מכטיי, רק אחוז מסוים מהמקרים המיועדים להשתלות, מומלץ לעשותם עם שיקום מיידי.  

 

מה שכדאי לדעת על השתלת שיניים ביום אחד מחיר

 

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
CincoA.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן