צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
לקבוע פגישה
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

כל מה שכדאי לדעת על השתלת שיניים ביום אחד


מה שכדאי לדעת על השתלת שיניים ביום אחד מחירחולמים על שיניים בריאות ויפות המאפשרות לכם סוף כל סוף להתחיל לחייך? שוקלים לעבור השתלת שיניים ביום אחד? אם ישנו תחום ברפואת השיניים שהפך לאחרונה לפופולרי מאוד, הרי שזהו תחום השתלים הדנטליים. מה שנחשב עד לא מזמן כהליך מורכב וממושך הפך בשנים האחרונות לדבר שבשגרה שרבים מהמטופלים עוברים אותו. 

במרוצת העשורים האחרונים התפתחו טכניקות שונות להשתלת שיניים, שקבוצות הקצה שבהן היא הגישה השמרנית הרב שלבית מחד ושיטת ה"אינסטנט" החד שלבית של העמסה מיידית, המוכרת גם בשמה המפתה "השתלת שיניים ביום אחד".

ממרפאת השיניים של פרופסור אלי מכטיי מסבירים שהשיטה הקונבנציונלית מבוססת על העיקרון של החדרת שתל העשוי מטיטניום אל הלסת והמתנה למשך תקופה בת 3-6 חודשים, על מנת לאפשר תהליך של חיבור ביולוגי בין השתל ממתכת לבין תאי העצם (אוסאואינטגרציה).

 

השיטה הקונבנציונלית בהשוואה לשיטת ההעמסה המיידית

לכל אורך תקופת התחברותו אל עצם הלסת, השתל אינו פעיל, ולפיכך נדרש פתרון זמני כדוגמת תותבות נשלפות עד לשלב חשיפת השתל ומעבר לשלב הסופי של העמסת הכותרת. יתירה מכך, לעתים קרובות עולה הצורך בהשתלת עצם לשחזור עצם הלסת שנספגה ואו עיבוי הרקמות. 

מדובר בטיפולים הדורשים תקופת המתנה להשלמת הריפוי באופן מלא וקליטת השתל. שיטה זו מיושמת למעלה משלושים שנה ומתאפיינת ב- 95% אחוזי הצלחה ואף יותר. 

השתלת שיניים ביום אחד דומה בשלבי התהליך, אך היא נעשית בו זמנית ומאפשרת למטופל לצאת עוד באותו היום עם שיניים זמניות מודבקות/מוברגות כתחליף לתותבת נשלפת. יחד עם זאת, שיטה זו אינה מותאמת לכל אחד והיא מותנית במספר תנאים הכרחיים, שלא תמיד מובאים לידיעת הציבור בפרסומות. 

 

התנאים ההכרחיים להצלחת שיטת ההשתלה ביום אחד

להשתלת שיניים ביום אחד מחיר לא מופקע. פעולה זו דורשת נפח וצפיפות עצם טובים. המשמעות היא שמטופלים שסובלים מספיגת עצם בעקבות זיהומים, דלקות ואו עקירות שיניים מרובות, כמו גם מטופלים הסובלים מדלילות בצפיפות העצם (אוסטיאופורוזיס) אינם מתאימים להעמסה מיידית. 

כמו כן, להשגת יציבות ראשונית נאותה להעמסת השתלים, נדרש שימוש בשתלים בעלי שטח פנים גדול שמושג על ידי תברוג וחיספוס מיוחד לצורך הגברת העיגון המיידי ולהחשת האיחוי ביולוגי עם העצם המעגנת. אורך השתל עלול להוות מכשול במקרה של מחסור בעצם לגובה בעוד שהחספוס מאפשר הצטברות של חיידקים ומעלה את הסיכון לזיהומים עתידיים. 

מעבר לכך, עישון כבד, סוכרת בלתי מאוזנת, חריקות שיניים וסגר פה לא מאוזן אינם מאפשרים שימוש בשיטת ההעמסה המיידית. ראוי להדגיש שלהשתלה ביום אחד יש יתרונות רבים, ובפרט בהיבט האסתטי, אך היא איננה בהכרח מותאמת לכל אחד.  מעבר לגימיק השיווקי, מסביר פרופ' מכטיי, רק אחוז מסוים מהמקרים המיועדים להשתלות, מומלץ לעשותם עם שיקום מיידי.  

 

השתלת שיניים ביום אחד? יתרונות, חסרונות ואלטרנטיבות

הומלץ לכם לשקול השתלת שיניים, וכעת אתם מעוניינים לקבל הערכה כללית בנוגע למחיר השתלת שיניים ביום אחד? ממרפאת השיניים של פרופסור אלי מכטיי מסבירים שהשתל הדנטלי מהווה, למעשה, התקן דמוי בורג שנועד לשמש כתחליף לשורש השן. השתל שעשוי מטיטניום, מוחדר אל העצם ומייצב את עצמו ללא תלות בשיניים סמוכות. 

 

הטיפול המסורתי הנו תהליך המתמשך 2-6 חודשים; הוא מתחיל בבדיקה וצילומי רנטגן ייעודיים לאבחון קליני מדויק של האזור ותכנון מהלך ההשתלה. תהליך ההשתלה עצמו כולל שלושה שלבים שהם: התקנת השתל בהרדמה מקומית לתוך עצם הלסת, חשיפת השתל ושלב השיקום המורכב מהתקנת מבנה וכתר מעל לשתל (או לחלופין מספר שתלים וגשר במקרה של כמה שיניים חסרות).

 

העמסה מיידית: 

בשיטה זאת מבוצעת ההשתלה, מבנה וכתר זמני כולם באותו היום מה שמאפשר שמירה על האסטטיקה והפונקציה של המטופל. זאת השיטה המועדפת לאזורים קדמיים של הפה בהם האסטטיקה חשובה ביותר.  החסרונות בשיטה זאת נוגעים לתוספת עלות וכן לסכנה של שיעור כישלונות מעט גבוה יותר בשל העומס הסגרי המוקדם.   

השתלה מיידית: 

בשיטה זאת מבוצעת העקירה וההשתלה באותו היום מה שחוסך פעולה כירורגית אחת.  שיעור ההצלחה זהה לשיטה הקונבנציונלית אל היא מתאימה רק למקרים בהם העקירה מתבצעת בשן שאין סביבה דלקת חריפה/זיהום פעיל.  

השתלה מוקדמת: 

מתבצעת ~8 שבועות אחרי העקירה. שיטה זאת מתאימה לאזורים בהם היה זהום/דלקת פעילה בעת העקירה. מתאימה לכל אחד והיא השיטה המועדפת היום.

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
cincoa.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן