צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
לקבוע פגישה
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

המדריך לאסתטיקה ושיקום הפה: מומחה להשתלות שיניים


מומחה להשתלות שינייםמחפשים מומחה להשתלות שיניים? אין עוררין על כך שהשתלים הדנטליים מהווים את אחת מההמצאות החשובות ביותר ברפואת השיניים והיא הביאה עימה מהפכה של ממש בתחום האסתטיקה ושיקום הפה. כיום ניתן לעשות שימוש בשתלים דנטליים לצורך השלמת שן בודדת, אזור מחוסר שיניים ואף במקרים של אובדן שיניים מלא.

פרופסור אלי מכטיי מציין שהשתל הדנטלי מהווה התקן דמוי בורג שעשוי מסגסוגת טיטניום. השתל משמש כתחליף לשורש השן והוא מוחדר אל העצם ומייצב את עצמו בפה ללא תמיכתן של שיניים סמוכות. ישנן כיום שתי טכניקות עיקריות לביצוע ההשתלה, שהן הגישה השמרנית והגישה האגרסיבית הכוללת שיקום זמני בשעת ההשתלה. בחירת הגישה נקבעת בהתאם למספר פרמטרים כגון גודל, יציבות ומיקום השתל לצד שיקולים פונקציונליים ואסתטיים.

השלבים שלפני ביצוע ההשתלה

חשוב להקפיד שהתהליך להתקנת השתלים הדנטליים יהיה מיושם על ידי מומחה להשתלות שיניים שהוא על פי רוב כירורג פה ולסת או רופא שיניים פריודונט (מומחה למחלות חניכיים), תוך כדי שיתוף פעולה עם הרופא המשקם לשם התוויית תכנית טיפולית מלאה. פרופסור אלי מכטיי מסביר שמאחר והשתלים מהווים את הבסיס לטיפול השיקומי, כדאי לערב את הרופא המשקם בכל השלבים של התכנון והביצוע. השלבים שלפני ביצוע ההשתלה כוללים תצלומי רנטגן או סיטי של האזור להערכת ממדי העצם ומיקום של מבנים אנטומיים בתלת ממד, אבחון קליני מדויק ותכנון הליך ההשתלה. באופן כללי, תהליך ההשתלה מורכב משלושה שלבים שהם התקנתו של השתל, חשיפתו בחלוף מספר חודשי קליטה ושיקום שנעשה באמצעות התקנת גשרים או מבנים מעל לשתלים.

שלבי ביצוע ההשתלה

במהלך החיפוש אחר מומחה להשתלות שיניים, כדאי להעדיף רופא שמרפאתו מונה צוות מתאים לביצוע מעקב רפואי וטיפולי המשך לאחר ההשתלה, מה שעשוי להפחית את הסיכון לסיבוכים שונים. השלב הראשון בתהליך ההשתלה כולל את החדרת השתל לתוך עצם הלסת. מדובר בהליך הדומה בתנאיו לטיפול כירורגי שיגרתי והוא נעשה לרוב בהרדמה מקומית בלבד. בתום שלב ההשתלה מתחיל תהליך האורך בין 3 עד 6 חודשים ובמהלכו מתפתחים תאי עצם שמקיפים ומתחברים אל השתל. בתום מספר חודשי קליטה, חושף הרופא את השתל כדי להבליטו אל מחוץ לחניכיים ומחוברת אליו כיפת ריפוי. השלב השלישי כולל, כאמור, מבנה וכתר, גשר או תותבת מעל לשתל. חשוב להדגיש שתחזוקה נכונה ומעקב קפדני חיוניים לשרידותם של השתלים לאורך זמן.

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
cincoa.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן