צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
לקבוע פגישה
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

כאב ונפיחות בחניכיים


נפיחות בחניכיים | פרופ' מכטייסובלים מריח רע מהפה? חניכיים מדממות? כאב ונפיחות בחניכיים? אזי קרוב לוודאי שמדובר בדלקת חניכיים. כמעט כולם עשויים לסבול בשלב זה או אחר מדלקת חניכיים, שעלולה לא רק לכאוב אלא לגרום לסיבוכים ולשבשאת החיים. התופעה נפוצה מאוד והנתונים מצביעים על שכיחות של מעל ל- 90% בקרב האוכלוסייה הכללית. 

 

עצת הזהב בנסיבות הללו היא לגשת לבדיקה אצל פריודונט (מומחה למחלות חניכיים) כדי למנוע החמרה וסיבוכים. ממרפאתו של פרופסור אלי מכטיי מציינים שישנם כמה גורמים להיווצרותה של הדלקת, אך הסיבה המרכזית נובעת מהיגיינת פה לקויה, מה שמסביר את שכיחותה הגבוהה כל כך של המחלה. חשוב להדגיש שבמידה והמחלה איננה מטופלת,היא עלולה להוביל לנסיגת חניכיים, אובדן עצם סביב השן ואובדן של שיניים. יש לבדוק ביטוח בריאות מומלץ לכיסוי ניתוח מסוג זה

 

הסממנים המעידים על דלקת חניכיים

אחד הסממנים ההתחלתיים העשויים להעיד על דלקת חניכיים כוללים על פי רוב ריח רע מהפה שאינו חולף. ריח הפה נובע מהפרשת חומרים על ידי חיידקים האחראיים לדלקות חניכיים. סממן נוסף הוא חניכיים מדממות במהלך צחצוח שיניים או ניקוי בחוט דנטלי.

 

שני הסממנים הללו מופיעים בדרך כלל בשלביה המוקדמים של הדלקת, אך הזנחת המצב ואי טיפול יובילו במוקדם או במאוחר לכאב ונפיחות בחניכיים, המהווים סימן מובהק להיותה של הדלקת בשלביה המתקדמים. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מעידים על זיקה שבין מחלות חניכיים לעישון ומחלות רקע שונות (סכרת, סיבוכי הריון ומחלות לב) שגורמים להגדלת נפח החניכיים ועלולים להחמיר משמעותית את המצב הדלקתי.

 

דרכי הטיפול במחלות חניכיים

מאחר ודלקת החניכיים עלולה להסלים, מומלץ לטפל בה מיד עם התפתחות הסממנים הראשונים ולא להמתין עד להופעתם של כאבים ונפיחות בחניכיים. בשלביה המתקדמים של הדלקת יכולים להופיע סימפטומים נוספים כמו שיניים מתנדנדות, נסיגת חניכיים, שינוי הצליל או התזת רוק תוך כדי דיבור, וכן שינויים בטעם ואורגישות יתר לחום וקור. הטיפול הטוב והיעיל ביותר במחלות החניכיים הוא המניעה. לפיכך יש להקפיד ולצחצח שיניים להסרת הפלאק על בסיס יומיומי, ובפרט לאחר ארוחות. כמו כן, יש להקפיד על ביקורת תקופתית יזומה הן אצל רופא החניכיים והן אצל השיננית.

 

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
cincoa.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן