צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

שתלים דנטליים


מה הם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הינה ההמצאה החשובה ביותר ברפואת שיניים בחצי המאה האחרונה. התיאוריה והיישום הקליני של שתלים דנטליים דמויי שורש הונחה ובוססה במקביל על ידי שתי קבוצות מחקר, בשוויץ ובשבדיה שאחראים למהפכה שהביאו איתם השתלים בשיקום הפה לאחר אובדן שיניים.כיום אנו משתמשים בשתלים דנטליים להשלמת שן בודד שחסרה, אזור שלם מחוסר שיניים וגם במקרים בהם אבדו למתרפא כל שיניו. פרופ' מכטיי הינו מחלוצי הכירורגים המשתילים בארץ (לצד חבורה מאד קטנה שהחלה לצעוד בדרך שעדין לא הייתה סלולה בתחילת שנות השמונים).

כיום, לאחר שביצע אלפי שתלים דנטליים בכל סצנריו אפשרי כמעט, ואחראי לכמה מחקרים פורצי דרך בנושא שתלים דנטליים, הוא בעל ניסיון, ידע קליני ותיאורטי שאין דומה לא כמעט בארץ. את השתלים ניתן לבצע בגישה שמרנית (שיקום מאוחר) או אגרסיבית (התקנת השיקום זמני בעת ההשתלה). את הגישה הנבחרת אנו קובעים על פי מיקום, גודל ויציבות השתל לצד משתנים אסתטיים ופונקציונליים.

ועם כל זה, לשתלים דנטליים יש גם חסרונות: בראש ובראשונה דחייה של השתל על ידי הגוף, שמגיעה לכחמישה אחוזים בשנה הראשונה. שנית התפתחות של מחלות חניכיים סביב שתלים שהינן בעלי מהלך קליני סוער מזה של מחלות חניכיים סביב שתלים, שיכול להביא לאובדן השתלים גם לאחר שנקלטו ראשונית ולכל אורך חיי המטופל. יש לזכור כי שתלים דנטליים אינם השיקום עצמו (הכתר, הגשר או התותבת), ואלו יעשו רק לאחר קליטה מוצלחת של השתלים.

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
cincoa.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן