לקבוע פגישה
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן

הטוען לכתר: כתר זירקוניה או כתר ממתכת?


מתלבטים בין כתר זירקוניה לכתר העשוי מחומרים דנטליים מסורתיים? בעשור האחרון חלה התפתחות עצומה ברפואת השיניים, כשההתקדמות לא פסחה על תחום הכתרים הדנטליים. הדבר הוביל לכך שהשימוש בזירקוניה (למען הפשטות נשתמש בשם זה אף שמדובר במשפחה של חומרים קרמיים עם שמות גנריים ומסחריים שונים בעלי תכונות מעט שונות האחת מהשנייה) החל בהדרגה לדחוק את השימוש בכתר ממתכת המצופה חרסינה. 

 

ממרפאת השיניים של פרופסור אלי מכטיי מסבירים שהכתר מהווה בנייה מלאכותית של כותרת השן, ומתקינים אותו מעל לתשתית של השן המקורית, זאת במטרה למנוע את התפרקות השן המוחלשת, או לחלופין מעל למבנה מלאכותי אשר מחובר אל השתל כמעין כיפה לצורך שחזור התפקוד, המקום והמראה של השן החסרה. השימוש בכתר נהוג בטיפולי שיניים במקרים של שבר בשן או כשעולה הצורך בהשלמת חסר של שיניים.

 

יתרונותיו של הכתר ממתכת

הכתר המסורתי, כאמור, מהווה כתר שבסיסו מתכת המצופה בחרסינה לצרכים אסתטיים. כתר זירקוניה מכיל חומר בשם זירקוניה ועשוי זירקוניום מלא כמקשה אחת או זירקוניום וחרסינה כשתי מקשות. יתרונו הבולט של הכתר ממתכת מתייחס למחירו הנמוך בהשוואה לכתר זירקוניה, שעלותו עשויה להיות לעתים גבוהה עד פי שתיים לעומת הכתר הרגיל. 

 

יתרון נוסף נוגע לעובדה שכתר מתכת פשוט וקל ליישום ואינו דורש מיומנות מיוחדת, בעוד שכתר מזירקוניה כרוך במכשור ממוחשב (חריטה ממוחשבת תלת ממדית) ומיומנות ברמה גבוהה במיוחד. יחד עם זאת, בכתרים רגילים קורה לעתים מצב של שבר או נתק החרסינה מהמתכת, מה שכרוך בהכנת כתר חדש, בעוד שבכתר זירקוניה העשוי מקשה אחת כמעט שאין סכנה כזאת.

 

יתרונותיו של כתר זירקוניה

כתר זירקוניה מיוצר בחריטה, מה שמאפשר דיוק ברמה הגבוהה ביותר.  בנוסף, העדר מתכת כהה ברקע מאפשר קבלת מראה טבעי , הן מבחינת ההתאמה המרבית לחניכיים והן מבחינת ההתאמה המדויקת בין גוון הכתר לגוון השיניים הסמוכות, עד שבלתי אפשרי להבחין בין כתר הזירקוניה לשן טבעית. כמו כן, זירקוניה מהווה חומר שאיננו גורם לגירוי של החניכיים, כך שבהיבט הביולוגי היא מתאימה באופן מושלם. 

כתר זירקוניה הוא הטוען לכתר

צרו קשר
מרפאת שיניים פרופ' אלי מכטיי | מומחה לחניכיים והשתלות שיניים
חייגו אלינו עכשיו:
03-9307941
פנו אלינו בדוא”ל:
CincoA.machtei@gmail.com
רוצים שנחזור אליכם בהקדם?
השאירו פנייתכם כאן